Návrhy vyhľadávania

Hadicové dávkovacie čerpadlo DULCO flex Control – DFXa – rozšírený rozsah výkonu

Február 2021

ProMinent rozširuje rozsah výkonu čerpadla DULCO flex Control – DFXa na 65 l/h pri protitlaku až do 7 barov, a tým kompletizuje produktovú rodinu hadicových dávkovacích čerpadiel. Pre malé dávkované množstvá je k dispozícii špeciálny variant.

Hadicové dávkovacie čerpadlo DULCO flex Control – DFXa je k dispozícii v troch variantoch: na dávkovanie od 6 ml/h do 18 l/h (5 barov), od 10 ml/h do 30 l/h (7 barov) a od 22 ml/h do 65 l/h (5 barov). Nový variant 18 l/h je vhodný napríklad v situácii, kedy je potrebné vykonávať dávkovanie niekoľkých ml/h s vysokou presnosťou.

Všetky čerpadlá majú spoločnú vlastnosť – otáčky rotora 100 ot./min sú veľmi mierne aj pri maximálnom čerpacom výkone. Tieto otáčky znižujú počet stlačení a tým značne predlžujú životnosť hadice. Pri dimenzovaní sa zásadne používa pravidlo „zvoliť také veľké, ako je len možné“. Široký regulačný rozsah v pomere 1 : 3 000 umožňuje veľmi nízke otáčky. Týmto spôsobom je možné ešte viac predĺžiť životnosť. Vhodné materiály hadíc a čerpadlo dimenzované optimálne pre danú aplikáciu predlžujú servisné intervaly. Počet prerušení vo výrobe alebo procese spôsobených výmenou hadice je tým značne znížený.

Rýchla a jednoduchá výmena hadice bez použitia náradia je možná vďaka kombinácii patentovanej dávkovacej hlavy a procesu výmeny hadice naprogramovanému v používateľskom rozhraní. Na displeji sa pritom obsluhe zobrazujú presné pokyny k jednotlivým pracovným krokom – to zabraňuje chybám pri obsluhe a šetrí náklady.

Hadicové dávkovacie čerpadlo je vhodné obzvlášť na dávkovanie odplyňujúcich, abrazívnych kvapalín, kvapalín citlivých na namáhanie šmykovým napätím a aj vysokoviskóznych kvapalín. Výsledky rozsiahleho radu skúšok to dokladujú: DFXa dávkuje bez problémov médiá s viskozitou až do 200 000 mPas!

Pri takýchto vysokých hodnotách viskozity hadicové dávkovacie čerpadlá jednoznačne prekonávajú membránové dávkovacie čerpadlá.

Intuitívne používateľské rozhranie, ktoré je známe už z membránových dávkovacích čerpadiel ProMinent, zaručuje jednoduchú obsluhu. Je identické naprieč všetkými typovými radmi ProMinent.

Čerpadlo DFXa, ako aj ostatné dávkovacie čerpadlá ProMinent, sa môže v priebehu niekoľkých minúť pripojiť na webovú platformu na manažment kvapalín DULCOnneX. Vďaka tomuto cloudovému riešeniu je možné v reálnom čase sledovať procesy dávkovania, zabraňovať výpadkom a vypracúvať plnoautomatické správy. Všetky digitálne prepojené informácie sú k dispozícii pre optimálne ovládanie zariadenia, a tým zabezpečujú vždy hladký priebeh procesov.

Vhodné produkty

Kontaktujte nás

František Grejták

Managing Director, ProMinent Slovensko, s.r.o.

»Môj tím a ja sme vám kedykoľvek k dispozícii. Pošlite nám otázku.«

+421248200111-16 
Zaslať dopyt   

Zatvoriť formulár

Váš dopyt

Osobné údaje


Príloha k súboru Veľkosť súboru max. 10 MB
Nahrať Ďalší súbor

Osobné údaje


Skontrolujte, prosím, svoje zadania a vyplňte všetky povinné polia.
*Povinné polia

Kontrola a odoslanie


Osobné údaje:
Oslovenie
Názov
Priezvisko  
Meno  
Spoločnosť
Zákaznícke číslo
E-mailová adresa
Telefónne číslo
Ulica
Číslo domu
Mesto  
Krajina
Spätný telefonát Áno

Krok späť

Novinky a udalosti

ProMinent Newsletter - najnovšie správy na mieru! Predplaťte si teraz