Návrhy vyhľadávania

Úprava bazénovej vody s ProMinent: Presné, digitálne a jednoduché

jún 2024

Bazénový a saunový park AQWA vo Walldorfe sa spolieha na meraciu a regulačnú techniku ​​od ProMinent. Poskytovateľ kompletných služieb v oblasti technológie úpravy vody vybavil všetky bazény Walldorf všetkými komponentmi na úpravu hodnôt pH, chlóru a redoxu.

Prehľad všetkých bazénov – úprava bazénovej vody s ProMinent: Presné, digitálne a jednoduché

Poskytovanie dokonalej kvality vody pri vysokom vyťažení bazéna môže byť výzvou. Vždy však musí byť zaručené optimálne dodržanie všetkých predpísaných cieľových hodnôt – ako je napríklad viazaný chlór alebo chlorečnan. Bazénový a saunový park AQWA vo Walldorfe sa preto spolieha na meraciu a regulačnú techniku ​​od ProMinent. Poskytovateľ kompletných služieb v oblasti technológie úpravy vody vybavil šesť bazénov kúpeľov Walldorf všetkými komponentmi na korekciu hodnôt pH, chlóru a redoxu. Produkty zaujali vysoko presnou a spoľahlivou meracou a dávkovacou technikou, jednoduchosťou použitia, nenáročnou údržbou a dobrým pomerom ceny a výkonu.

Kvalita vody v bazénoch je vystavená neustálemu zanášaniu nečistôt z kúpania. Len pobytom kúpeľných hostí vo vode sa do bazénov dostáva nečistota vo forme mazu alebo amoniaku a choroboplodných zárodkov. Koncentráciu chlóru, ako aj hodnoty pH a redox preto ovplyvňuje množstvo rušivých veličín. Aby voda na kúpanie v bazéne zostala čistá, neustále preteká a udržiava sa v obehu.

Pretekajúca bazénová voda sa pritom dostáva kanálom do vyrovnávacej nádrže a potom prechádza viacstupňovou úpravou: Piesková filtrácia, absorpcia, UV ožarovanie, pridávanie dezinfekcie a úprava pH. Tieto kroky zabezpečujú, že voda na kúpanie vždy spĺňa určité smerné hodnoty, predovšetkým hodnoty DIN podľa DIN 19643, ktoré slúžia ako základ v zákone o ochrane pred infekciami.

Bazénový a saunový park AQWA vo Walldorfe hľadal spoľahlivé a presné riešenie na meranie príslušných hodnôt a na presné dávkovanie voľného chlóru pre riadenie siedmich okruhov – šesť bazénov plus nádrž na spätné preplachovanie. Okrem toho by mal byť systém nenáročný na údržbu a mal by mať dlhú životnosť.

Presné meranie a dávkovanie

Inštalácia DULCOMARIN 3 od ProMinent bola optimálnym riešením pre prevádzku siedmich bazénových okruhov v bazénovom parku AQWA. Merací a riadiaci systém je vybavený zodpovedajúcimi snímačmi pre parametre hodnoty pH, chlóru a oxidačno-redukčného potenciálu a okrem toho ponúka zvláštnu výhodu najmä pre bazény s viac ako jedným bazénovým okruhom: Verzia systému Global Unit sa používa ako centrálne zariadenie namiesto mnohých jednotlivých zariadení. Všetky informácie z jednotlivých bazénov a súvisiacich regulačných okruhov sa zhromažďujú v DULCOMARIN 3. Globálna jednotka môže predstavovať až 16 filtračných okruhov. Prepojené obvody využívajú moduly, ktoré iba prenášajú namerané údaje a riadia výstupy. „Vďaka tejto modulárnej štruktúre nie je potrebné prevádzkovať veľa rovnakých systémov v koexistencii,“ vysvetľuje Lars Albrecht, obchodný zástupca pre bazény, pitnú vodu a odpadovú vodu v ProMinent Deutschland. Okrem dobrej prehľadnosti to má aj tú výhodu, že systém je možné ponúknuť v dobrom pomere ceny a výkonu.

„Produkty ProMinent na mňa vždy zapôsobili z hľadiska presnosti a spoľahlivosti. Spoľahlivo nás podporujú v tom, aby sme neustále dodržiavali prísne hygienické predpisy pre naše bazény,“ hovorí Stefan Gottschalk, vedúci oddelenia bazénového a saunového parku AQWA v Stadtwerke Walldorf. Lars Albrecht zdôrazňuje: „Naše zariadenia a systémy dokážu merať a regulovať všetky požadované hodnoty a látky bez výnimky a s presnosťou a dôslednosťou, ktorá je v tomto odvetví vedúca. Nie je potrebné neustále nastavovanie.“ ProMinent používa na meranie chlóru princíp merania s membránou. Anóda a katóda sú chránené membránou a elektrolytom ako prenosovou kvapalinou. „V dôsledku toho sa anóda neopotrebováva tak rýchlo ako pri iných zariadeniach a poskytuje lepšie výsledky merania,“ vysvetľuje Albrecht.

Jednoduché použitie a odčítanie

DULCOMARIN 3 ponúka nový rozmer z hľadiska používateľskej prívetivosti, ako je napríklad jednoduchá kalibrácia senzorov s podporou videonávodov. Samotné ovládanie prebieha na veľkom 7“ dotykovom displeji. Pre väčšie pohodlie, väčšiu bezpečnosť a ovládanie na diaľku je možné zariadenie ovládať aj cez mobilné zariadenia. To umožňuje priamo vidieť, či napríklad hladina chlóru náhle neklesne pre poruchu čerpadla alebo zablokovanie potrubia. Walldorfer používa DULCOMARIN 3 cez webový prehliadač a pohodlne načítava hodnoty na počítač, takže nikto nemusí chodiť kontrolovať hodnoty do technického suterénu. „V zariadení je možné ukladať aj e-mailové adresy, na ktoré sa trikrát denne automaticky odosiela report o aktuálnych hodnotách,“ dodáva Albrecht. Okrem toho je DULCOMARIN 3 ešte rozmanitejší vo svojich rozhraniach a môže byť použitý v sieťach WLAN aj LAN.

Hospodárne a efektívne ovládanie

„Teraz dokážeme dávkovať chemikálie do vody na kúpanie, ktoré používame, najlepším možným spôsobom z hľadiska nákladovej efektívnosti a účinnosti. To nám prospieva aj pri ochrane životného prostredia, ktorá je pre nás veľmi dôležitá. Šetríme zdroje aj dlhšou životnosťou zariadení,“ dodáva Stefan Gottschalk.

V režime Eco!Mode, energeticky úspornom prevádzkovom režime, sa cirkulačný výkon čerpadiel prispôsobuje kvalite vody. Merané DIN hygienické parametre sú hodnota pH, redox, voľný a viazaný chlór. Na základe nameraných hodnôt sa potom podľa potreby dávkujú chemikálie. Časovač je možné nastaviť až v 24 zónach s požadovanými hodnotami, napríklad na zníženie počas noci. Pri prevádzke bez kúpajúcich sa potom možno výkon znížiť na minimálny prietok. Týmto spôsobom sa znižujú priebežné náklady na energiu a šetria sa chemikálie.

Pohodlný prechod z DULCOMARIN 2 na 3

„Prechod z predchádzajúceho modelu DULCOMARIN 2 na DULCOMARIN 3 je jednoduchý, za dve hodiny a počas prevádzky bazéna. Je to možné, pretože DULCOMARIN 3 sa musí vymeniť len ako centrálna jednotka, všetky ostatné bazénové okruhy môžu zostať na svojom mieste. Náklady na modernizáciu sú tiež veľmi dobre prehľadné,“ zdôrazňuje Lars Albrecht.

V detskom bazéne a vírivke sa používa aj ďalší produkt ProMinent: Dezinfekčný systém DULCODES UVC zaisťuje spoľahlivú sekundárnu dezinfekciu a fotochemickú degradáciu viazaného chlóru vo vode na kúpanie. Použité UV žiarenie je bezpečný, bezchemický a spoľahlivý dezinfekčný proces v modernej úprave vody.

Kľúčové údaje

  • Bazénová úprava vody v bazéne AQWA a saunovom parku vo Walldorfe s krytým bazénom, vonkajším bazénom, jazerom na kúpanie a saunou
  • Riadenie siedmich okruhov (šesť nádrží plus preplachovacia nádrž) pomocou meracieho a riadiaceho systému DULCOMARIN 3
  • Presné riešenie pre meranie príslušných hodnôt a pre presné dávkovanie voľného chlóru
  • Použitie dvoch dezinfekčných systémov DULCODES UVC na sekundárnu dezinfekciu a účinnú fotochemickú degradáciu viazaného chlóru vo vode na kúpanie
  • Znížené prevádzkové náklady vďaka jednoducho inštalovateľným a ľahko použiteľným prispôsobeným kompletným riešeniam s nízkymi nárokmi na údržbu

Viac informácií nájdete tu: Dulcomarin 3

Kontaktujte nás

František Grejták

Managing Director, ProMinent Slovensko, s.r.o.

»Môj tím a ja sme vám kedykoľvek k dispozícii. Pošlite nám otázku.«

+421248200111-16 
Zaslať dopyt   

Zatvoriť formulár

Váš dopyt

Osobné údaje


Príloha k súboru Veľkosť súboru max. 10 MB
Nahrať Ďalší súbor

Osobné údaje


Skontrolujte, prosím, svoje zadania a vyplňte všetky povinné polia.
*Povinné polia

Kontrola a odoslanie


Osobné údaje:
Oslovenie
Názov
Priezvisko  
Meno  
Spoločnosť
Zákaznícke číslo
E-mailová adresa
Telefónne číslo
Ulica
Číslo domu
Mesto  
Krajina
Spätný telefonát Áno

Krok späť

Novinky a udalosti

ProMinent Newsletter - najnovšie správy na mieru! Predplaťte si teraz