Návrhy vyhľadávania

Jednotka v dezinfekcii vody: OZONFILT® OZVa

Stolová voda je v Mexiku veľmi obľúbená. Preto existuje dopyt po hygienicky čistých plniacich zariadeniach a spoľahlivých zariadeniach na umývanie fliaš. Jeden z popredných výrobcov stolovej vody plánoval prebudovať proces CIP. Preto Bonafont používa na dezinfekciu OZONFILT® OZVa – a tak naviac šetrí čas a peniaze.

Menej chemikálií, dlhšia udržateľnosť

Značka Bonafont® patrí od roku 1996 ku skupine Danone Group a v Mexiku je lídrom v produkcii stolovej vody. Viac ako 4 500 pracovníkov pracuje v piatich výrobných prevádzkach, ku ktorým patrí aj výrobný závod v Cuautitláne na severe Ciudad de México, ktorý bol obnovený v roku 2017. Pitná voda pre domácnosti sa v Mexiku zvyčajne plní a predáva v 20-litrových vodných galónoch – trhový podiel spoločnosti Bonafont® je 47 %. Podľa stratégie udržateľnosti podniku by sa mal proces CIP zmeniť, existujúce zariadenia by sa mali integrovať a malo by sa nájsť riešenie na zníženie miery používania chemikálií. Na základe pozitívnych skúseností s použitím vybavenia Prominent vo výrobnom závode Toluca bola spoločnosť ProMinent Fluids de Mexico poverená aj realizáciou tohto projektu.

Kľúčové údaje

  • Plnenie stolovej vody do PET fliaš s objemom 250 ml až 6 l a do 20-litrových vodných galónov u popredného mexického výrobcu
  • Integrácia existujúcich modulov CIP do nového procesu dezinfekcie pomocou zariadenia na výrobu ozónu OZONFILT® OZVa
  • Nová inštalácia je súčasťou podnikateľskej stratégie udržateľnosti

Vyrábať ozón, ale rýchlo!

Na plánovanie a realizáciu projektu dostala spoločnosť ProMinent tesné časové okno štyri mesiace. Tento cieľ bola splnený a nové zariadenie bolo uvedené do prevádzky v apríli 2017. Okruh CIP vo výrobnom závode Cuautitlán je dimenzovaný na celkovo päť plniacich liniek. Nové nainštalované zariadenie OZONFILT® OZVa vytvára 90 g/h ozónu s vysokou, ktorý je pomocou troch samostatných a ventilmi ovládaných vedení privádzaný do troch vodných nádrží s objemom 10 m3. Mimoriadne efektívny miešací systém v každej nádrži sa stará o to, aby bola požadovaná koncentrácia 2 ppm dosiahnutá už v priebehu 15 až 30 sekúnd. Zariadenia s bežnými spôsobmi miešania nato potrebujú zhruba 10 minút. Ozónovaná voda sa následne použije tak na čistenie fliaš, ako aj na dezinfekciu v procese CIP, ktorý sa tak tiež uskutočňuje takmer bez použitia chemikálií.

Úloha splnená, zákazník spokojný

Spoločnosť Bonafont je veľmi spokojná s vynikajúcou spoluprácou s ProMinent Fluids de Mexico a s nainštalovaným riešením. Flexibilné použitie zariadenia na výrobu ozónu s jeho výkonným generátorom a účinným miešacím systémom pôsobí presvedčivo v prebiehajúcej prevádzke. Bola realizovaná aj želaná integrácia troch existujúcich modulov CIP s využitím zo získaného know-how zo zariadenia vo výrobnom závode Toluca. Vďaka OZONFILT® OZVa dosiahol mexický podnik svoj cieľ prebudovať výrobný proces tak, aby bol udržateľnejší a aby využíval čo najmenej chemikálií. Okrem toho nové zariadenie a optimalizovaný okruh CIP vykazuje pozitívne finančné a prevádzkové efekty pre celkový priebeh výroby.

  • Krátkodobá a včasná realizácia
  • Hladký priebeh projektu vrátane integrácie existujúceho vybavenia
  • Rýchla a precízna výroba ozónu pomocou efektívneho miešacieho systému
  • Zníženie spotreby chemikálií a tým aj zníženie prevádzkových nákladov
  • Zvýšenie prevádzkovej efektivity vďaka optimalizácii procesu CIP a tým celkového priebehu výroby

Kontaktujte nás

František Grejták

Managing Director, ProMinent Slovensko, s.r.o.

»Môj tím a ja sme vám kedykoľvek k dispozícii. Pošlite nám otázku.«

+421248200111-16 
Zaslať dopyt   

Zatvoriť formulár

Váš dopyt

Osobné údaje


Ďalší produkt +
Príloha k súboru Veľkosť súboru max. 10 MB
Nahrať Ďalší súbor

Osobné údaje


Skontrolujte, prosím, svoje zadania a vyplňte všetky povinné polia.
*Povinné polia

Kontrola a odoslanie


Osobné údaje:
Oslovenie
Názov
Priezvisko  
Meno  
Spoločnosť
Zákaznícke číslo
E-mailová adresa
Telefónne číslo
Ulica
Číslo domu
Mesto  
Krajina
Spätný telefonát Áno

Krok späť

Ďalšie príklady z praxe k tomuto odboru

ProMinent Newsletter - najnovšie správy na mieru! Predplaťte si teraz