Návrhy vyhľadávania

Hygiena zariadení – bezpečne s oxidom chloričitým

Baktérie a krížová kontaminácia – v oblasti výroby potravín bije na poplach! Prečítajte si, ako producenti hydinových a šalátových výrobkov v praxi účinne odstraňujú tieto negatívne javy pomocou zariadení od spoločnosti ProMinent na oxid chloričitý.

Hygiena – alfa a omega

Predpísané čistenie všetkých plôch a povrchov prichádzajúcich do kontaktu s výrobkom po každom výrobnom cykle sa označuje ako hygiena zariadenia alebo Open Plant Cleaning (OPC). Otvorené stroja však nie je možné čistiť pomocou čistenia „cleaning-in-place“ a nie každý prístroj je možné jednoducho rozložiť.

U výrobcu hotových šalátov sa opakovane na rôznych miestach vo výrobe objavovali problémy s listériou. Podnik sa obrátil na špecializovanú čistiacu firmu, ktorá zas hľadala pomoc u predajcu chemikálií. Všetky snahy boli neúspešné.

Na zabránenie krížovej kontaminácie a rastu baktérií na kritických výrobných miestach, ako napríklad stroje na vytrhávanie pesíkov a chladenie jatočných tiel hľadal spracovateľ hydiny efektívne riešenia.

Obidvom spoločnostiam napokon pomohli účinné zariadenia na oxid chloričitý od spoločnosti ProMinent.

Základné informácie

  • Eliminácia baktérií pri výrobe šalátov
  • Zabránenie krížovej kontaminácii v oblasti spracovania hydiny
  • Dezinfekcia umývacej a výrobnej vody optimalizuje hygienu zariadení a využíva existujúce infraštruktúry
  • Zariadenie na oxid chloričitý Bello Zon® CDLb je efektívnym a bezpečným riešením

Dezinfekcia výrobnej vody a umývacej vody – takto je to možné!

Dezinfekcia umývacej a výrobnej vody je možnosťou zlepšiť hygienické normy v už existujúcich infraštruktúrach.

Výrobca šalátov otestoval zariadenie na oxid chloričitý Bello Zon® CDLb a dávkoval v poslednom čistiacom kroku 0,4 ppm ClO2 do umývacej vody. Túto koncentráciu je možné na základe normy pre pitnú vodu pre oxid chloričitý použiť v Holandsku bez toho, aby sa následne muselo oplachovať čistou vodou.

Spracovateľ hydiny používa podobné riešenie: Tu sa do umývacej vody takisto pridáva 0,4 ppm oxidu chloričitého. Okrem toho sa každé ráno 30 minút pred začatím výroby vykoná „šokové oplachovanie” s koncentráciou 2 ppm, aby sa na začiatku výroby zaručili hygienické podmienky a minimalizoval rast baktérií v priebehu dňa.

V obidvoch prípadoch dosiahne voda nedostupné miesta a vystavuje ich kontinuálne pôsobeniu dezinfekčného prostriedku. Dlhodobo stabilný prostriedok ako oxid chloričitý navyše pôsobí najbližšie dni v potrubiach a zariadeniach a zabraňuje mikrobiálnemu rastu aj pri zastavenej výrobe.

Oxid chloričitý – bezpečné riešenie

Výsledky testov vo výrobe šalátov boli presvedčivé a v rámci 18 mesiacov sa podarilo výrazne zvýšiť kvalitu vody: Problém listérie sa vyriešil a pri meraniach baktérií boli dosiahnuté hodnoty vhodné pre pitnú vodu. Nezistil sa ani žiadny výskyt legionel, v dôsledku čoho firma zrušila plán, ktorý špeciálne vypracovala na boj proti nim. Aj u holandského výrobcu hydiny sa podarilo úspešne minimalizovať predchádzajúcu krížovú kontamináciu vďaka úprave výrobnej a umývacej vody.

Vďaka oxidu chloričitému medziuskladnenému v zásobníkoch sa zariadenie Bello Zon® CDLb dimenzuje nie podľa špičkového zaťaženia, ale podľa priemernej spotreby. To drasticky znižuje investičné náklady v porovnaní k bežným zariadeniam. Vďaka zatvorenému vedeniu plynu nemôže zo zariadenia uniknúť oxid chloričitý, čo zaručuje bezpečnú, hospodárnu a ekologickú prevádzku s minimálnym množstvom použitých chemikálií. Obidvaja holandskí výrobcovia potravín sú veľmi spokojní s novým riešením a medzičasom nainštalovali ďalšie zariadenia na oxid chloričitý od spoločnosti ProMinent.

  • Účinná eliminácia rastu baktérií a zabránenie krížovej kontaminácie
  • Hospodárne využívania existujúcich štruktúr na čistenie zariadení
  • Dezinfekcia pomocou výrobnej a umývacej vody šetrná k zariadeniam a životnému prostrediu
  • Výrazná úspora nákladov vďaka minimálnemu použitiu chemikálií
  • Krátka doba rozbehu po dobe prestoja vďaka dlhodobo stabilnému roztoku oxidu chloričitého

Použité produkty - Hygiena zariadení – bezpečne s oxidom chloričitým

Kontaktujte nás

František Grejták

Managing Director, ProMinent Slovensko, s.r.o.

»Môj tím a ja sme vám kedykoľvek k dispozícii. Pošlite nám otázku.«

+421248200111-16 
Zaslať dopyt   

Zatvoriť formulár

Váš dopyt

Osobné údaje


Ďalší produkt +
Príloha k súboru Veľkosť súboru max. 10 MB
Nahrať Ďalší súbor

Osobné údaje


Skontrolujte, prosím, svoje zadania a vyplňte všetky povinné polia.
*Povinné polia

Kontrola a odoslanie


Osobné údaje:
Oslovenie
Názov
Priezvisko  
Meno  
Spoločnosť
Zákaznícke číslo
E-mailová adresa
Telefónne číslo
Ulica
Číslo domu
Mesto  
Krajina
Spätný telefonát Áno

Krok späť

Ďalšie príklady z praxe k tomuto odboru

ProMinent Newsletter - najnovšie správy na mieru! Predplaťte si teraz