Návrhy vyhľadávania

ProMinent je pomocníkom združenia Anpfiff ins Leben e.V.

„Kto? Ak nie my!“ Pod týmto heslom uviedli top podniky z metropolitného regiónu Rhein-Neckar spoločne so združením Anpfiff ins Leben e.V. v celom Nemecku jedinečnú iniciatívu pomocníkov.

Združenie Anpfiff ins Leben e.V. si dalo za úlohu podporovať športovo aktívne deti a mládež a vytvoriť čo najlepšie perspektívy pre ich osobnú aj pracovnú budúcnosť. Viac ako 3 200 zverencov toho času prechádza jednotným podporným programom, v ktorom sú okrem športu podporovaní aj v oblastiach ako škola, povolanie a sociálne záležitosti.

Pri téme povolania vchádza do hry iniciatíva pomocníkov
Cieľom iniciatívy pomocníkov je už vo fáze orientácie sa v povolaniach ukázať konkrétne ponuky a poskytnúť náhľad do podniku. Mladým ľuďom sa tak má uľahčiť prechod od školy k povolaniu, dodať im odvahu a posilniť vlastnú iniciatívu.

V rámci iniciatívy pomocníkov sprevádza Ralf Kiermaier, konateľ spoločnosti ProMinent Deutschland GmbH, mladého futbalistu Maximiliana Kerna z FC-Astoria Walldorf pri vstupe do sveta povolaní.

Ralf Kiermaier uvítal Maximiliana Kerna koncom apríla 2014 v spoločnosti ProMinent Heidelberg-Wieblingen a osobne mu ukázal podnik. Na jeseň 2014 Maximilian absolvoval prax v spoločnosti ProMinent, pretože aj to patrí ku koncepcii iniciatívy pomocníkov. Ralf Kiermaier sa stal jeho mentorom a kontaktnou osobou.

„Podpora združenia „Anpfiff ins Leben“ je dobrým mixom. Vidím to aj vtedy, keď som svojho zverenca Maxiho navštívil na ihrisku! Nasadenie a vôľa vyhrať, ale aj férovosť a rešpekt, to všetko sa tam dá zažiť. Angažovať sa v tejto oblasti môžem každému podniku iba odporučiť“, dodáva Ralf Kiermaier k iniciatíve pomocníkov.

Všetky informácie k iniciatíve pomocníkov nájdete na anpfiff-ins-leben.de !

Ďalšie angažmán

ProMinent Newsletter - najnovšie správy na mieru! Predplaťte si teraz