Návrhy vyhľadávania

Environmentálna cena Nadácie Viktora a Sigrid Dulgerových

Heidelberská ekotoxikologička Dr. Lisa Gölz nedávno získala environmentálnu cenu Nadácie Viktora a Sigrid Dulgerovcov. Cena v hodnote 10 000 eur je ocenením jej priekopníckej doktorandskej práce na Heidelberskej univerzite, ktorá sa zaoberá účinkami chemických látok na hormonálny systém rýb, najmä na štítnu žľazu.

Podľa vyhlásenia o udelení ceny dizertačná práca okrem nových poznatkov v oblasti biomedicíny významne prispieva aj k dobrým životným podmienkam zvierat a ochrane životného prostredia, ako aj k zaobchádzaniu s chemickými látkami vo všeobecnosti. Udelilo ju Centrum pre životné prostredie v Heidelbergu (HCE), univerzitné výskumné centrum pre environmentálne vedy.

Nadácia Viktora a Sigrid Dulgerových: Podpora vedy

V duchu zosnulého zakladateľa spoločnosti a čestného senátora Prof. Dr. h.c. Viktora Dulgera sú mladí ľudia oceňovaní za vynikajúcu prácu a úspechy v prírodných vedách. Nadácia Viktora a Sigrid Dulgerovcov každoročne udeľuje environmentálnu cenu, ktorou Heidelberská univerzita oceňuje vynikajúce diplomové, dizertačné alebo habilitačné práce v oblasti environmentálneho výskumu.

Ďalšie informácie o nadácii

Foto: Dr. Lisa Gölz (uprostred) preberá ocenenie od Prof. Dr. Thomasa Rauscha (druhý zľava), výkonného riaditeľa HCE, a člena predstavenstva HCE Prof. Dr. Jale Tosuna (vľavo), ako aj Andreasa Zühlckeho (druhý sprava) ako zástupcu Nadácie Viktora a Sigrid Dulgerovcov. Vedúcim doktorandskej práce bol Dr. Thomas Braunbeck (vpravo).

Obrázok: Heidelbergská univerzita - komunikácia a marketing (foto: Philipp Rothe)

Ďalšie angažmán

ProMinent Newsletter - najnovšie správy na mieru! Predplaťte si teraz