Návrhy vyhľadávania

DULCOMARIN® II podporuje chov kreviet v Brazílii

Chov morských živočíchov je náročný, pretože je nutné neustále kontrolovať kvalitu vody, aby sa predchádzalo výskytu chorôb. Výkonný merací a regulačný prístroj DULCOMARIN II je najvhodnejší na takéto citlivé nasadenie.

Permanentné monitorovanie chovu

Na severovýchode Brazílie sa nachádza centrum chovu kreviet. Spolkový štát Rio Grande do Norte disponuje viac ako 400 kilometrami pobrežia, gigantickou sieťou rezervoárov čistej vody na výrobu elektrickej energie vo vodných elektrárňach a trvalo teplou klímou – to sú dobré predpoklady na usídlenie rôznych akvakultúr. Okolo 40 celkovej brazílskej produkcie kreviet, približne 30 000 ton ročne, pochádza z chovných staníc rôznej veľkosti v Rio Grande do Norte. Vyprodukované množstvo sa takmer kompletne predáva na domácom trhu. Prevádzka z tohto regiónu hľadá riešenie na neustále nepretržité monitorovanie a presné meranie parametrov vody, kyslíka a teploty, počas procesu chovu. Okrem toho sa má centrálne uskutočňovať vizualizácia na počítači.

Kľúčové údaje

  • 25 percent celosvetovo vyprodukovaných kreviet pochádza z Južnej Ameriky
  • Produkcia približne 80 000 ton kreviet ročne v akvakultúrach v Brazílii

Spoľahlivá kontrola parametrov vody

Regionálne obchodné zastúpenie ProMinent, podnik Natalhidro z Natalu špecializujúci sa na úpravu vody, už približne päť rokov používa predovšetkým výrobky ProMinent z oblasti meracej a regulačnej techniky. Pri množstve projektov s najrozličnejšími požiadavkami zástupca konštatuje, že komponenty majú vysokú kvalitu a spoľahlivosť, ako aj vynikajúci výkon v porovnaní s konkurenčnými výrobkami. Preto prezentoval chovnej stanici výkonný merací a regulačný systém DULCOMARIN® II. Konečného zákazníka presvedčili rozmanité možnosti merania a napojenie na počítač. Po udelení zákazky bol DULCOMARIN® II nainštalovaný v priebehu dvoch dní. Prístroj teraz 24 hodín denne meria a riadi parametre vody ako teplota, hodnota pH, uvoľňovaný kyslík a zákal. Predtým musel tieto merania vykonávať pracovník každú hodinu. Všetky údaje sa v reálnom čase odosielajú na centrálny počítač.

Krevety svieže, zákazník spokojný

Vďaka automatizovanému riešeniu na kontrolu parametrov vody drasticky klesla mortalita lariev a stúpla miera produkcie zdravých kreviet. Ruka v ruke s tým sa taktiež značne znížili predchádzajúce finančné straty. Optimalizácia procesu chovu vďaka nepretržitému monitorovaniu a centrálnej vizualizácii prináša pre prevádzku akvakultúr reálnu pridanú hodnotu. Vďaka značnému zvýšeniu kvality vody v rovnakej miere stúpla kvalita kreviet a tým a predajné ceny, ktoré je možné dosiahnuť na trhu. To všetko sú pozitíva, ktoré viedli k mimoriadnej spokojnosti zákazníka ohľadne funkcionality a výkonu nainštalovaného meracieho a regulačného systému ProMinent. Poradenstvo orientované na zákazníka a rýchla dodávka DULCOMARIN® II vďaka lokálnemu obchodnému partnerovi Natalhidro navyše znásobili kladné hodnotenie konečného zákazníka.

  • Veľmi dobré skúsenosti so spoľahlivosťou, dlhou životnosťou a kvalitou produktov ProMinent
  • Automatické, presné merania a nepretržité monitorovanie parametrov vody pomocou DULCOMARIN® II
  • Centrálna vizualizácia výsledkov merania na počítači
  • Konštantná vysoká kvalita vody značne znižuje mortalitu kreviet v chove
  • Použitie DULCOMARIN® II optimalizuje celkový proces a značne znižuje finančné straty

Použité produkty - DULCOMARIN® II podporuje chov kreviet v Brazílii

Kontaktujte nás

František Grejták

Managing Director, ProMinent Slovensko, s.r.o.

»Môj tím a ja sme vám kedykoľvek k dispozícii. Pošlite nám otázku.«

+421248200111-16 
Zaslať dopyt   

Zatvoriť formulár

Váš dopyt

Osobné údaje


Ďalší produkt +
Príloha k súboru Veľkosť súboru max. 10 MB
Nahrať Ďalší súbor

Osobné údaje


Skontrolujte, prosím, svoje zadania a vyplňte všetky povinné polia.
*Povinné polia

Kontrola a odoslanie


Osobné údaje:
Oslovenie
Názov
Priezvisko  
Meno  
Spoločnosť
Zákaznícke číslo
E-mailová adresa
Telefónne číslo
Ulica
Číslo domu
Mesto  
Krajina
Spätný telefonát Áno

Krok späť

Ďalšie príklady z praxe k tomuto odboru

ProMinent Newsletter - najnovšie správy na mieru! Predplaťte si teraz